h1

Bezpieczeństwo = Inwestycja w czas?

Kwiecień 14, 2007

Jakiś czas temu na goldenline.pl w grupie którą stworzyłem „Teoria Bezpieczeństwa” założyłem temat w którym chciałem podyskutować na temat tezy którą kiedyś postawiłem w artykule który pisałem… a szło to mniej więcej tak :

Zgodnie z piramidą potrzeb Maslowa bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Budujemy domy z grubymi ścianami, samochody będące wysoko w rankingach bezpieczeństwa, działki w tzw. bezpiecznych okolicach, wykupujemy polisy na życie. Wyciągamy z naszych kont ogromne pieniądze by móc powiedzieć sobie „jestem bezpieczny”. Czym jednak się przejawia to bezpieczeństwo ? Przecież nie dowiemy się jak skuteczne są zabezpieczenia póki… no właśnie. Póki ktoś ich nie złamie. Co więc kupujemy Inwestując nasze ciężko zarobione pieniądze w „bezpieczeństwo” ? Czas.

Czas. Czas to pieniądz. Ktoś wątpi ? Bill Gates zarabia 250$ USD na sekundę. Fakt który znają wszyscy. Czy jednak ktoś się zastanowił co to oznacza? Z pewnością ktoś się zastanowił jednak ja mam okazję o tym napisać.

Kupując nowy soft antywirusowy czy też nowy firewall nie opłacamy bezpieczniejszego Internetu. Pseudo crackerzy, script kiddies i inne psuje nadal będą tworzyć złośliwe oprogramowanie obojętnie od tego czy zainwestujemy czy też nie w nasze bezpieczeństwo. Różnica polega na tym że kupując nowy sprzęt kupujemy dodatkowy czas w jaki będziemy na nie odporni.

Czym jest więc bezpieczeństwo informacji? Mógłbym powiedzieć że jest to nic innego więc jak oddalenie się od momentu w którym informacja straci swoją wartość, przestanie mieć znaczenie lub.. zostanie skradziona.
(……………)

artykuł skończyłem ale po przeczytaniu go po jakiś czasie miałem wrażenie że napisałem jakiś manifest ( ^_^ ) więc teraz po prostu chciałem spytać Was, specjalistów, hobbystów i ogólnie rzecz ujmując ludzi związanych z bezpieczeństwem co o tym sądzicie?

zapraszam do dyskusji w temacie : Bezpieczeństwo = Inwestycja w czas

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: