h1

networking – pierwsza porażka?

Kwiecień 23, 2007

nie nauczysz się jeździć na rowerze dopóki z niego nie spadniesz… true true.. Słyszałem kiedyś że lepiej stracić na kimś 1000 złotych na wstępie robienia interesów, zaoszczędzi nam to większych strat w przyszłości i naszym znajomym również.

Jak wiemy rekomendacje idą w dwie strony. Można kogoś wypromować, można kogoś pognębić. Jednak ta druga opcja to radzę zostawić dla siebie i ew. najbliższych bo na większą skalę można komuś zrujnować biznes a przecież z tego nie ma zysku dla nikogo a „satysfakcją” jeszcze się nikt nie najadł….

jednak przyznam szczerze że dziwnie się człowiekowi robi kiedy czuje że właśnie zbliża się wielkimi krokami wielka porażka.. że osoba którą zarekomendowaliśmy ma ważniejsze sprawy niż wypełnić swoje zobowiązania nabyte jakby nie patrzeć dzięki nam… dzięki nam bo zysk mieliby wszyscy.. a jednak zonk…

teraz już wiem po co ludzie robią okresy próbne…

czasem zaskakuje mnie mój spokój…

ciekawe ile osób tak naprawdę rozumie co niesie ze sobą zostanie poleconym…

widać nie wszyscy jeszcze dorośli do takiej odpowiedzialności.

Reklamy

4 Komentarze

  1. Skoro ta osoba, która rzekomo została przez ‚kogośtam’ polecona się nie spisuje… albo to po prostu olewa – to ta, która polecała traci w oczach i tej, której polecała. To oczywiste. Ale co ma na takim miejscu zrobić osobą polecająca, żeby się przed taką sytuacją uchronić? Może coś w ogóle zrobić? …dbać o to, kogo polecamy?


  2. wygląda na to że nie poznasz niektórych ludzi dopóki pierwszy raz Cię nie zawiodą… ale jak to wspominałem, lepiej 1000 teraz niż 1 000 000 za rok… co mnie bardziej smuci to to ze nie o pieniadze tu tak wlasciwie chodzi..jeszcze nie teraz…


  3. a nie bylo tak od razu?


  4. tzn jak od razu?Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: